Kurumsal
Başkanın MesajıDeğerli Ziyaretçilerimiz;

Hem Gaziantep hem de Türkiye olarak genç bir nüfusa sahibiz. Bu nedenle nüfusumuzu iyi yetiştirmemiz, eğitmemiz ve geleceğe hazırlamamız lazım. Bunun için biz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak Gasmek’le bir eğitim programı hazırladık. Hem istihdam odaklı hem de ev hanımlarımıza ve engelli vatandaşlarımıza sosyal hayatta aktif roller sağlamış olduk. Gelen talep üzerinde yüzlerce kardeşimiz eğitim programlarına dahil olmak istediklerini bildirdiler. Biz de kademeli bir şekilde daha verimli bir çalışma modelini uygulamaktayız.


2015 Ocak ayından bugüne kadar 70 binden fazla mezun veren Gasmek, bu yıl 26 merkezde ve 220 branşta eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bir varlık ve yapının temeli çok önemlidir. Temeli ne kadar kuvvetli yapabilirsek ne kadar kuvvetli bir alt yapı oluşturabilirsek bunun üzerine taşları koyduğumuzda çok güzel bir eser ortaya çıkacaktır. Bu eserin sahibi de sizler olacaksınız.

Öğrenmek, üretmek, başarmak ve kazanmak isteyen bütün Gazianteplileri eğitimlerimize bekliyoruz.

Mutlu, huzurlu ve sağlık dolu yarınlar diliyorum.


Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Kimdir?

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 Gaziantep doğumludur. Babası Mustafa Kıymık, annesi Perihan Kıymık’tır. 2 kız 1 erkek kardeşin en büyüğüdür. İlköğrenimini İstiklal İlkokulunda, lise öğrenimini Kız Lisesinde tamamladıktan sonra. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Fakültesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur. Okul bittikten hemen sonra özel bir şirkette İşletme Mühendisi olarak göreve başlamış, 18 yıl boyunca İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Fatma Şahin, 2001 yılında Ak Parti Gaziantep İl Kurucu üyesi olmuş, 2002 seçimlerinde Gaziantep milletvekili seçilmiştir. 22. 23. ve 24. Dönem Gaziantep milletvekilliği görevinde bulunmuştur. 2007 yılında Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir. Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM Töre-Namus cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon’unda görev yapmıştır.

Fatma Şahin, 6 Temmuz 2011’de açıklanan 61. Hükümette, Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı olarak görev almıştır. Yürüttüğü bakanlık görevinden 26 Aralık 2013 tarihinde ayrılıp Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuştur. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yüzde 54,7 lik oy oranıyla seçilerek, Türkiye’nin İlk Kadın Büyükşehir Belediye Başkanlarından biri olarak göreve başlamıştır.