Bu branşta kursiyerlere; Elde Türk İşi tekniklerine uygun desen araştırıp hazırlayabilme, araç-gereci işlemeye hazırlayabilme ve Türk İşi tekniklerini uygulayabilme bilgi ve becerisi kazandırılmaktadır.
Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler El Sanatları Teknolojisi alanında; turistik ve hediyelik eşya üretimi yapan işletmelerde, desen üretimi yapan işletmelerde, çeyiz yapan işletmelerde, el nakışı üretimi yapan atölyelerde, moda evlerinde, kendi iş yerinde vb. yerlerde çalışabilirler.
MODÜLER PROGRAM
184 SAAT EĞİTİM SÜRESİ