Haberler
Karma Fotoğraf Sergimiz Açıldı
26-08-2016 835

Karma Fotoğraf Sergimiz Açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları olarak düzenlediğimiz “Karma Fotoğraf Segisi”miz açıldı.

Gaziantep Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki (eski adliye binası) serginin açılışını, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay yaptı.

Köken, yaptığı açıklamada, bu tür sergilerin devam edeceğini belirterek, bu yıl yaklaşık 30 bin kursiyer ile Gaziantep’e hizmet verdikleri söyledi.

Köken, özellikle YGS-LYS VE TEOG kurslarında etüt gören öğrencilerin sınavlarda başarılarılı olduğunu aktardı.

GASMEK öğrencilerine kurs veren Fotoğrafçı Mehmet Fatih Eminoğlu da sergide bulunan fotoğrafları kurs sırasında uygulamalı eğitimlere çıktıklarında çektiklerini dile getirdi.

Sergide 67 Fotoğraf Bulunuyor

Genelinin Gaziantep’te çekildiğini, ancak İstanbul başta olmak üzere bazı illerdende çekilen fotoğrafların yer aldığı serginin hikayesini anlatan Eminoğlu, “Gaziantep’te fotoğraf çekilen çok yer var. Her gittiğimiz yerde çok kaliteli fotoğraflar bulabiliyoruz. Nitekim Suriyeliler bizim için bu konuda çok dramatik fotoğraflar verebiliyorlar. Burada ilginç hikayesi olan fotoğraflar var” dedi.

Kursların 3 ayda bir düzenlendiğini bildiren Eminoğlu, sergide 67 fotoğrafın yer aldığını, İstanbul, Amasya, Safranbolu, Antalya ve Alanya gibi illerdende çekilen fotoğrafların bulunduğunu kaydetti.

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin bir bölümünde ise Suriyelilerin yer aldığı fotoğraflar sergileniyor.

Sergiyi gezerek fotoğrafları inceleyen vatandaşlar, sergiden memnun kaldıklarını belirterek, başta GASMEK olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Karma Fotoğraf Sergimiz Açıldı