Haberler
Öğrenme Şenliğinde Gasmek´e Yoğun İlgi
01-04-2016 883

Öğrenme Şenliğinde Gasmek´e Yoğun İlgi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları(Gasmek) öğrenme şenliklerine çeşitli aktivitelerle katıldı.

Gaziantep Büyükşehir belediyesinin organize ettiği ve açılışı 26.05.2015 tarihinde Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin, Hayat boyu öğrenme genel müdürü Şaban Cengiz ve Gaziantep valisi Ali Yerlikaya tarafından yapılan ve 3 gün sürecek olan öğrenme şenliklerinin ilk gününde gasmek’e yoğun ilgi gösterildi.

Gasmek mutfağında yeni lezzetlere yelken açın sloganı ile Aşçılık ve Pastacılık şeflerinin mutfaklarını alana taşıdığı şenlikte; krep yapımı, şeker hamuru, macaron, cupcake, bolonez ve pesto soslu makarna ile halkın ilgisini çekti. Yapılan tatlı ve yemeklerden vatandaşlar tatma şansı buldular.

Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin’in çadır ziyaretinde sunum masasında servis açma ve peçete katlama teknikleri gösterildi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Şaban Cengiz’in de ziyaret ettiği çadırda ustalarla krep yapan daha sonra taş üzerine ebru yapan Cengiz; çadırın gerçek anlamda amaca hizmet ettiğini aktardı. Alanda diğer ilgi duyulan etkinliklerde ebru sanatı ile taş boyama, kaligrafi, ahşap boyama ve mozaik oldu. Eğitmenler eşliğinde deneme yapan öğrencilere yaptıkları ürünler hediye edildi.

Öğrenme Şenliğinde Gasmek´e Yoğun İlgi