Kurumsal
İnsan Kaynakları

İşe Alım Politikası

GASMEK, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Meslek Edindirme ve Eğitim Şube Müdürlüğü´ne bağlı olarak ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları düzenleyen bir kurumdur.

GASMEK olarak işe alım politikamız; Herkes için eşit fırsat ilkelerine bağlı kalarak, doğru pozisyona doğru adayı yerleştirmek ve nitelikli insan gücünü sürekli geliştirmektir.

İşe alım sürecindeki temel amacımız; motivasyonu yüksek, değişim ve gelişime açık, kurum kültürünü benimseyerek GASMEK’i geleceğe taşıyacak nitelikli insan gücünü istihdam etmektir.

GASMEK bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitim programları düzenlendiği için, yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen yeterliliklere sahip adaylar istihdam edilebilmektedir.

Başvuru kriterlerine uygun ve önceden belirlenmiş olan yeterliliklere sahip olan adayların, GASMEK Kariyer Portalı´nda bulunan Kayıt Formu´ndaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları gerekmektedir.

GASMEK, adayların yeterliliklerini belirleyebilmek ve açık pozisyonlarda en doğru adayları istihdam edebilmek amacıyla, test usulü ile çeşitli sınavlar yapabilmekte, adaylarla yüzyüze mülakatlar gerçekleştirebilmektedir. Başvuru, sınav ve mülakat süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler adayın beyan etmiş olduğu e-posta adresi ve/veya cep telefonu aracılığıyla yapılacağından, iletişim bilgilerinizi güncel tutmanız ve sıklıkla kontrol ederek herhangi bir bilgi değişikliğinde sistemi güncellemeniz gerekmektedir. Bu konuda yaşanabilecek her türlü aksaklıktan adayın kendisi sorumludur.

İşe Alım Süreci

GASMEK, başvuruda bulunan adaylar arasından sadece personel ihtiyacı olan pozisyonlar için işe alım sınavları düzenleyecektir. Sınava davet edilecek adayların belgelerinin aranan şartları taşımaması ve/veya yanlış beyanlar içermesi durumunda iş başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen eğitmen yeterliliklerine sahip usta öğretici/eğitmen/öğretmen adaylarından Doktora, Yüksek Lisans, Lisans ve Ön Lisans mezuniyetleri göz önüne alınarak ihtiyaç doğrultusunda adaylar; Genel Kültür Sınavı, Branş Yazılı Sınavı, Branş Uygulama Sınavı ve Yüzyüze Mülakat süreçlerinden bir veya birkaçına tabi tutulurlar.

Çalışma ve Sosyal Haklar

Sınav ve mülakat sonucu olumlu olan adaylara açık pozisyona uygun şekilde görev teklifi yapılmaktadır. Adayların Tam Zamanlı (Full-Time) ve Yarı Zamanlı (Part-Time) olarak çalışma seçenekleri bulunmaktadır.

Tam Zamanlı Çalışma Şekli: Haftalık 45 saat olarak görev yapılmaktadır. Ücret ve sigorta ödemesi aylık periyotlarda yapılmaktadır.
Yarı Zamanlı Çalışma Şekli: Haftalık en az 4, en fazla 30 saat olarak görev yapılmaktadır. Ücret ve sigorta ödemesi çalışılan saate göre aylık periyotlarda yapılmaktadır.


Not 1: Yukarıda belirtilen mezuniyet şartları, sınav süreci ve çalışma şekilleri, usta öğretici/eğitmen/öğretmen pozisyonları için geçerli olup; diğer pozisyonlar için değişiklikler gösterebilmektedir.
Not 2: GASMEK, mevzuat değişiklikleri ve gerekli gördüğü takdirde başvuru mezuniyet şartları değişim hakkını saklı tutar ve adaylara önceden haber vermeksizin değiştirebilir.